Bodrum’a taşınmak için ilk adımı atarken işinize yarayacak 3 öneri

Geleneksel evleri, yel değirmenleri, mandalina ağaçları ve daha pek çok güzellikleriyle Ege’nin incisi Bodrum, tatilcileri kısa sürede müdavimi haline getirmekle kalmadı; onları birer Bodrumlu yapmayı başardı. Artık pek çok kişi Bodrum’u mesken tutarak, daha mutlu ve sakin bir hayat sürüyorlar. Şehrin temposuna alıştığı için, hareket arayanlar ise kafeler ve gece hayatının en kaliteli eğlenceli mekanlarında ritmi hiç düşürmeden hayatlarına devam ediyorlar.

Siz de böyle düşünüyor olmalısınız ki Bodrum’a taşınmak için kararınızı verdiniz ve hazırlıklara başladınız bile. Ancak, yine de bazı önerilere ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Örneğin, Bodrum hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, hazırlıklarınız sırasında size yardımcı olabilir. Özellikle ailecek taşınmayı düşünüyorsanız, eğitim standartları ve sağlık gibi konular başta olmak üzere, çocuklarınızın gelişimini ve geleceğini düşünerek, Bodrum’u daha yakından tanımak isteyebilirsiniz. Eğer böyle düşünüyorsanız, gelin birlikte Bodrum’a taşınmadan önce işinize yarayabilecek 3 öneriyi birlikte inceleyelim…

1- Yaşam kalitesi çok daha yüksek bir hayata hazır olun

Bodrum, pek çok büyük şehrin yıpratıcı ulaşım rutininin aksine çok daha düzenli, mesafeleri kısa bir yer olarak, gün içerisinde zamandan kazanmanızı sağlayacak. Ayrıca, bildiğiniz pek çok ünlü eğitim kurumunun Bodrum’da da okulları bulunuyor. Sağlık açısından da gelişmiş hastaneleri ve poliklinikleriyle Bodrum tüm temel ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. Bu nedenle, büyük şehrin imkanlarının yanı sıra Bodrum, doğal güzellikleri ve sağladığı kolaylıklarla küçük tatil kasabası hayalinizi destekliyor.

2- Gardırobunuzu yenilemenizde fayda var

Bodrum’da yaşamaya karar verdiğiniz andan itibaren, gardırobunuzu da şöyle bir elden geçirmeniz gerekebilir. Rahat elbiseler, keten pantolon ve gömlekler, organik kumaşlar, rengarenk, cıvıl cıvıl takılar, bandanalar, kısacası kendinizi iyi ve rahat hissettirecek kıyafetler almaya başlayabilirsiniz. Şehirde kullandığınız vücudunuza nefes aldırmayan kumaşlardan yapılmış kıyafetleri, sıkıcı ceketleri, takım elbiseler bir kenara bırakabilirsiniz. Eğer işiniz de buna el veriyorsa, bu kıyafetlere ihtiyaç duymayacağınızı, artık düğünlerde bile keten takımlarınız ve sandaletlerinizle arz-ı endam edebileceğinizi unutmayın.

3- Çocuklarınıza sokakta oynayabileceği oyunları öğretmeye başlayın

Büyük şehirlerde çocukların sokakta ebeveynlerin gözetimi dışında oynayabilmeleri artık eskisi kadar güvenli değil. Bu nedenle, çocuklar oyunlarını evde bilgisayar ve tabletlerde oynamaya başladılar. Ancak, Bodrum’da hayat, tıpkı eski günlerdeki gibi devam ediyor. İçten komşulukları ve neşe içerisinde sabahtan akşama kadar sokaklarda oyun oynayan çocukları Bodrum’da görebilmeniz mümkün. Bu nedenle, şehirden gelirken çocuklarınıza sokakta arkadaş edinmeyi ve oynayabileceği oyunları anlatmaya başlayabilirsiniz. Böylece, onların da çocukluklarına dair sizinkine benzer anılar olabilir. Bu şekilde ileriki nesillere, artık şehirde unutulmaya yüz tutan sokak oyunlarını taşıyan basamaklardan birini de siz oluşturabilirsiniz.

Tüm bu detaylardan anlayabileceğiniz gibi, şu an yaşadığınızdan çok daha başka ve güzel bir yaşam, Bodrum’da mümkün. Hayatı, kendiniz ve sevdikleriniz için her zamankinden daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Siz de Pukka Evleri arasından aileniz için en uygun olanı seçerek, bir an önce Bodrum’un ve Bodrumlu olmanın tadını çıkarın.