Bodrum’da yaşamak için çok cazip 5 neden

Ege kıyıları, antik çağlardan beri insanları etkileyerek, hakkında anlatılan pek çok mitolojik hikaye sayesinde insanlarda hep merak uyandırdı. Deniz kızları, yeri göğü inleten tanrılar, amforalardan akan büyülü sular ve daha pek çok mucizenin buralarda yaşadığı ve gerçekleştiği anlatıldı. Tüm bu efsanelere inanır mısınız bilinmez; ancak Bodrum’da yaşamak, buradaki muhteşem sahiller, insanı dinlendiren ve huzurla dolduran hava, geleneksel evler ve cıvıl cıvıl sokaklarla insanı hayatta her şeyin mümkün olabileceğine ikna ediyor.

Belki de bu nedenle, pek çok kişinin aklında Bodrum’a yerleşmek, Bodrum’da yaşamak planı hep var. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız emekliliği beklemeyin, Bodrum’a şimdiden yerleşin ve hayatı kendiniz ve sevdikleriniz için daha keyifli hale getirin.

Bodrum’da yaşamaya başlamayı, hayata yeniden başlamak, bambaşka bir sayfa açmak gibi düşünebilirsiniz. Çünkü hayata daha önce hiç bakmadığınız bir pencereden bakacak, daha olumlu, mutlu ve huzurlu yaşamaya başladığınızı keşfedeceksiniz. Bu nedenle, pek çok kişi yaşam standartlarını yükselttiğine inandığı Bodrum’a yerleşerek, aslında büyük şehirlerin stresi nedeniyle meydana gelen hastalıklardan, yıpranmalardan uzaklaşmayı hedefliyor. Siz de kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını gözeterek, doğru ve büyük bir adım atabilirsiniz.

Ayrıca, Bodrum’da yaşamanın yanı sıra Bodrum’u da yaşamak istiyorsanız, dört mevsim süren bir masalın kahramanı olmak için daha fazla beklemeyin. Eğer Bodrum’da yaşamak için daha sebep arıyorsanız, işte Bodrum ve Bodrum’da yaşamak için çok cazip 5 neden…

1- Her yeni güne taptaze uyanacaksınız

Bodrum’da hangi mevsim olursa olsun, her yeni gün tazeliği ve canlılığı da beraberinde getirir. Camları veya kapıları açtığınızda deniz havasının kendine has ferahlığını duyarsınız. Yazın begonviller ve melisalar, sonbahar kışa doğru ilerlerken mandalinalar doğayı süsler ve siz her mevsim doğanın mucizeleriyle iç içe yaşamanın ayrıcalığına sahip olursunuz.

2- Koku ve tat alma duyularınızı şımartın

Bahçelerden gelen çiçek kokuları Ege için alışılagelmiş bir durum. Bunun yanı sıra, Bodrum size yerel pazarlarında süt kokan peynir ve tereyağları, lezzetine doyum olmayan sızma zeytinyağları, ev yapımı, muhteşem aromalı reçeller ve çok daha fazlasını vadediyor. Tezgahların arkasında elma yanaklı çocukların anne ve babalarının satış yapmasını izlerken yedikleri, yemyeşil tatlı biberler, salatalıklar sizin de iştahınızı açacak. Salatalarınızdaki domates, meyve tabaklarınızdaki mandalina ve portakal kokuları sofralarınızdan eksik olmayacak.

 

3- Eski komşulukları yeniden yaşama fırsatını kaçırmayın

“Nerede o eski…” diye başlayan tüm serzenişler Bodrum’la geride kalıyor. Başta dostluk ve komşuluklar olmak üzere, Bodrum’da yaşadığınız insan ilişkileri eskiye duyduğunuz özlemi dindirecek. Çünkü burada yaşayan insanlar, Bodrum’a tam da sizin aradıklarınızı bulmak için geliyor. Bu nedenle, neşeli “günaydın”larını duyabileceğiniz, sizi bir süre göremediklerinde endişelenen, kendi bahçesini sularken sizin çiçeklerinizi de kontrol eden, kısacası artık şehirde pek de bulamayacağınız gerçek komşuluklar Bodrum’da gelenekselliğini koruyor.

4- Şehirde sessizliği kaybedenler Bodrum’da bulacak

Uykuları bölen, konsantrasyonu dağıtan tüm sesler, Bodrum’da yerini kuş cıvıltısına, yaprak hışırtısına bırakıyor. Çoğu zaman sabahları kalkıp balkona çıktığınızda, çok uzaklardaki bir balıkçı teknesinin motor sesini hayal meyal duyabilirsiniz.

Ancak, şehrin hareketli temposunu, canlılığını arayanlar için de Bodrum pek çok alternatif sunuyor. Barların ve kafelerin yer aldığı pek çok sokakta, kaliteli müzik ve eğlence bulabilirsiniz. Birbirinden ünlü sanatçıların sahne aldığı mekanlar da Bodrum’da sizleri bekliyor.

5- Çocuklarınıza unutulmaz anılar bırakacaksınız

Belki de en son 90’larda çocuk olanlar için sokakta oyun oynamak nispeten güvenliydi. Sabahtan akşama kadar anne ve babalar, çocukların arkadaşlarıyla dışarıda oyun oynamasına izin verir, hatta öğle vakitlerinde onlara ekmek arası bir şeyler hazırlayıp, oyunlarını bölmeden evdeki işlerle meşgul olurlardı. 2000’li yıllarda artık pek çok büyük şehirde sokaklar güvenli bulunmuyor ve çocuklar sokakta özgürce oyun oynayamadan büyümek zorunda kalıyorlar.

Ancak, Bodrum tüm bu endişelerden uzak, güvenli sitelerden ve sokaklardan oluşuyor. Siz ev işleriyle meşgul olurken ya da komşularınızla hoşça vakit geçirirken, çocuklarınız da arkadaşlarıyla gün boyu deniz kıyısında, bulunduğunuz sokakta gönlünce oyunlar oynayabilir. Çocuğunuzun da ileride hatırladıkça tebessüm edeceği çocukluk anılarına sahip olmasını istiyorsanız, daha fazla beklemeyin ve Bodrum’da yaşamanın sunduğu bu muhteşem imkanlardan bir an önce yararlanmaya başlayın.

İşte Bodrum hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz

Herkes için daha iyi ve mutlu bir hayat mümkün. Bodrum, hayatınıza bambaşka bir soluk kazandırabilir. Gelin Bodrum’daki eviniz olacak Pukka evlerinden hangisinin size göre olduğuna kendiniz karar verin…