Huzur ve mutluluk için Bodrum’da yaşamayı tercih eden ünlüler

Büyük şehrin yıpratıcı etkisinden kaçıp, huzuru ve mutluluğu Ege’nin maviliklerinde, mandalina kokusunda, hafif bir meltemle sallanan, rengarenk begonvillerde arayanlar, Bodrum’da aradıkları her şeyi fazlasıyla buluyorlar. Mis kokulu domatesler, dalından yeni kopmuş biberler, sızma zeytinyağı, yumuşacık köy peynirleri ve daha pek çok tadına doyum olmaz lezzetlerle başlayabileceğiniz bir gün kötü geçebilir mi hiç? Bir de bunun bir rutin haline geldiğini düşünün… İşte tam da bu sebeple, yani yaşam standartlarını yükseltmek, daha iyi hissetmek, gerçekten mutlu olabilmek için, pek çok sanatçı da bu hayatı tercih ederek, Bodrum’a yerleşti. Şairin de dediği gibi, mutlulukla mutlaka bir ilgisi olan o muhteşem kahvaltılarla güne başlayabilmek, cırcır böceklerini duyabilmek ve deniz kokusunu içine çekip, huzur bulabilmek için… Bodrum’da yaşayan ünlüler, bu nedenle haksız da değiller. Dolayısıyla, tüm bu güzellikleriyle Bodrum, sanat camiasından daha çok göç alacağa benziyor.

Bodrum denince akla Sanat Güneşi Zeki Müren, sanat dünyasının efsane isimlerinden Müzeyyen Senar ve özellikle 90’lı yıllara damgasını vuran usta sanatçı Akrep Nalan akla geliyor. Ancak, elbette Bodrum’da yaşayan ve hayatının önemli bir kısmını burada geçiren daha pek çok ünlü isim var. Peki, onlar kimler? İşte Bodrum’da yaşayan 5 ünlü sanatçı…

1- Türk Tiyatrosu’nun efsaneleri Bodrum’u tercih etti

Türk tiyatrosunun yaşayan efsanelerinden Gülriz Sururi ve Engin Cezzar çifti, unutulmaz oyunları, yönettikleri oyunlar ve yazdıkları muazzam kitaplarıyla yeni neslin ilham aldığı önemli isimler arasında yer alıyorlar. Yıllara meydan okuyan çiftin gençlik sırlarından biri de Bodrum’da stresten uzak, huzurlu bir hayatı seçmiş olmaları. Aynı zamanda, Bodrum’un eşsiz güzelliklerinin korunması için derneklerin etkinliklerinde aktif rol üstlenen Gülriz Sururi – Engin Cezzar çifti, Bodrumluların takdirini topluyorlar.

2- Türk Pop Müziği’nin kalbi Bodrum’da atıyor

Türk Pop Müziği’nin pek çok sanatçısı, hareketli parçalarını sahnede dans şovlarıyla sergilemek ve onları çarpıcı bir şekilde seyircilerine sunmak için gerekli ilhamı büyük ölçüde efsane sanatçı Seyyal Taner’den almış olmalılar. Özellikle 90’lı yıllara kadar, 7’den 77’ye Türk Pop’unu sevdiren başarılı sanatçı Taner, yıllarca sahnede sevenlerine aktardığı enerjiyi Bodrum’da depolayarak, hala sık sık sevenleriyle farklı projelerde bir araya geliyor. Renkli ve marjinal kişiliğiyle gönüllerde taht kuran Seyyal Taner, Bodrumluların da yoğun ilgisini görüyor.

3- Rock müziğin asi kızı da Bodrum’da yaşıyor

Yıllarca çeşitli gruplarla müzik yaptıktan sonra, “Aşk Her Şeyi Affeder mi?” diye o kadar önemli bir soru sordu ki bu parça müzik listelerini alt üst etti. Rock müziğin asi kızı Özlem Tekin, 90’lı yıllarda Türk müziğine rock kültürüyle ilgili önemli bir basamak ekledi ve genç yaşında çok önemli bir noktaya gelmeyi başardı. Ardından oyunculuktaki kabiliyetini de çeşitli filmlerdeki unutulmaz rolleriyle taçlandıran Tekin, doğaya olan tutkusunun da aracılığıyla Bodrum’a yerleşti. Çeşitli projeler için aralıklarla büyük şehirleri ziyaret etse de yüreği onu hep Bodrum’a yeniden sürüklüyor. Çevreye olan duyarlılığıyla da Bodrumlular başta olmak üzere pek çok insana ilham vermeye devam ediyor.

4- Podyumlardan doğanın kollarına uzanan bir yolculuk

Yıldızlarla süslü podyum kariyerini ani bir kararla bırakan ve yıllardır özlemini çektiği doğal hayat tutkusunu Bodrum’da gidermeyi tercih eden Merve İldeniz, buradaki evinde ailesi, kedileri ve köpekleriyle birlikte mutlu bir hayat sürüyor. Şehirden ve şöhretten yıprandığını hissettiği için uzaklaşmak isteyen İldeniz, başarılı okulların ve iyi sağlık hizmetlerinin de bulunmasının da etkisiyle Bodrum’da yaşamaya karar verdiklerini ifade ediyor. Şimdi hem doğanın güzelliklerinden yararlanabildiklerini hem de çocuklarını iyi şartlarda yetiştirebildiklerini anlatan İldeniz, hayalini kurduğu hayatı yaşamanın tadını çıkarıyor.

5- O artık tam bir Bodrumlu

Kariyerinin zirvesindeyken yakalandığı ciddi rahatsızlık nedeniyle bir süre tedavi gören ünlü ve başarılı oyuncu Nejat İşler de Bodrum’u tercih edenlerden. Sürekli olarak Bodrum’da yaşayan ve burada kendine yepyeni bir dünya kuran İşler, Gümüşlükspor’un da ciddi destekçilerinden biri haline geldi. Tüm maçlarda tutkulu bir taraftar olarak takımını yalnız bırakmıyor.

Siz de kendinize yepyeni bir hayat kurabilir, kendinizi ve sevdiklerinizi çok daha mutlu hissettirecek bir hayatı seçebilirsiniz. Pukka Evleri’nden size en uygun yaşam alanını belirleyin ve rüyanızı ertelemeyin…